Přihlásit se k odběru RSS - Asociace

Asociace


Oslíci se mají čile k světu

zuzka

Kategorie:

Asociace

Nový lednický oddíl Oslíci má už za sebou celou řádku podařených akcí. Třebaže oddíl funguje něco málo přes tři měsíce, tomíci absolvovali několik pěkných schůzek, výlet na Janův hrad, úklid zámeckého parku a slavnostní pasování Oslíků s předáváním oddílových triček.

Na schůzkách se malí Oslíci učí vázat uzly, luštit šifry, poznávat bylinky nebo třeba vyrábějí vánoční přání.

Všem lednickým tomíkům přejeme, ať se jim v partě líbí a mají spoustu společných zážitků!

(za)

Druhá podzimní brigáda - tentokráte ve Sloupu

zuzka

Kategorie:

AsociaceChalupy

V pořadí již druhá podzimní brigáda proběhla v termínu od 29. listopadu do 1. prosince v herberku Ferdinanda Dobrotivého ve Sloupu v Čechách. Navzdory mrazivému se sešla parta mladých a silných chlapců a ještě mladšího a pěknějšího děvčete. Ačkoliv dorazilo několik omluvenek z důvodu nemoci, byla to parta početnější než v případě první podzimní brigády v Pořešíně.

Nájmy a energie kluboven

lukas.husek

Kategorie:

AsociaceEkonomika

Vážení kolegové,

oddílům, které si vyúčtovaly na nájmy a energie kluboven, pošleme dotaci nejpozději do konce příštího týdne. Dobrou zprávou je, že se nám v letošním roce podařilo vyhovět téměř všem požadavkům v plné výši, díky menšímu počtu žádostí oproti minulému roku. Zda to bude možné i v příštím roce není jisté, částky budou opět ovlivněny počtem a výší oddílových požadavků.

Po třiceti letech na stejném místě

lukas.husek

Kategorie:

Asociace

To, co se v pondělí 2. prosince událo ve Velkém sále Městské knihovny v Praze, stálo za viděnou.

Městská knihovna. Byl jsem tam 2. prosince 1989. Tehdy jsem žasnul a tiše koprněl, když čeští a slovenští skauti, ještě předevčírem zakázaní, obnovovali svůj spolek.

Nadechovali se svobody se všemi jejími radostmi i riziky.

2. prosince 2019 jsem si 30 let svobodného skautingu připomněl mezi přáteli v suverénní a moderní organizaci - a na stejném místě.

Stránky