Přihlásit se k odběru RSS - Vzdělávání – proběhlo

Vzdělávání – proběhlo

Vedoucí z TOM Kadao vyrazili na zdravotní kurz

zuzka

Kategorie:

AsociaceVzdělávání – proběhlo

Podzim je vždy hodně nabitý. Kromě oddílových akcí KADAO, kdy jsme mimo jiné uskutečnili puťák do Žďárských vrchů, zúčastnili se akce KČT Za Posledním puchýřem v Bučovicích, se navíc ještě někteří z nás přihlásili na školení zdravotníků zotavovacích akcí, kterému se zkráceně říká ZDRAVOKURZ.

Probíhá akce Čistý tomík a školení ESO

zuzka

Kategorie:

AsociaceVzdělávání – proběhlo

Třetím týdnem probíhá akce Čistý tomík, během které spolková revizní komise zkontroluje stovky oddilových vyúčtování.

2.dubna proběhlo v Brně - zároveň s  Čistým tomíkem - také školení k programu ESO, které vedl Tomek Hurt.

Pětihodinového školení se zúčastnilo 28 zájemců a proběhlo v klubovně  TOM Delfíni.  Organizačně jej připravili Pavel Pakosta a  František Frodo Serbus, který zároveň zajistil technickou podporu.

Oběma patří velký dík.

 

(ústř)

 

V Dědově se školili vedoucí

zuzka

Kategorie:

AsociaceVzdělávání – proběhlo

O víkendu 16.-18.září jsme v Dědově přivítali vedoucí, kteří se chtěli něco naučit o lanech a různých technikách. Počasí vypadlo všelijak, ale naši vedoucí jsou odolní a trocha deště je nemohla rozhodit.
Celý víkend se učili vázat lana, dodržovat bezpečnost, jistit, slaňovat, stavět lanové překážky, dodržovat bezpečnost, jistit, poznávat materiál, jistit, dodržovat bezpečnost,.... a hlavně správně balit lana, protože to je přeci to nejdůležitější :-).

Letní táborová škola 2016 - krátké ohlédnutí

zuzka

Kategorie:

Vzdělávání – proběhloLTŠ

Táborové školy ve Sloupu se letos zúčastnilo třiadvacet mladých tomíků, nadějných vedoucích.

Oddíly, které letos vyslaly své zástupce: Gaudium Sedlec Prčice, Jeleni Sedlčany, TOM Paprsek Ostrava – Krásné Pole, Chippewa Česká Lípa, Dakoti Česká Lípa, TOM Čtverka Znojmo Veverk Brandýs nad Labem, TamTam Brno, Svišti Český Těšín, TOM Kňouři Brno, TOM Sdružení pro Tábor Lomnice nad Popelkou a S.T.A.N. Praha.

Dědov v kurzu, kurz v Dědově

zuzka

Kategorie:

AsociaceVzdělávání – proběhlo

Jsme turisté, kulturně poznávací činnost je nám mantrou. Jsme ale také vodáci, proto nás velmi mile potěší, když pátraje letem netem po informacích, narazíme na historický film s dědovskými vodáckými závody, který jakoby vypadl z kamery nestorovi naší kinematografie Járovi Cimrmanovi. Je datován rokem 1949 a nese krycí název Pouť Dědov, ale my víme svoje.

Zážitkový kurz ve Sloupu v Čechách

zuzka

Kategorie:

AsociaceVzdělávání – proběhlo

Spousta velkých věcí začíná nevinně a právě nevinným přikývnutím a slovy „tak jo“ jsem se dostal na svůj první „Rádcák.“ První, ale jistě ne poslední!

Sám jsem jel na kurz s tím, že už jsem o něm slyšel mnohé a na podobných akcích jsem už několikrát byl. Hned připojím dvě zkušenosti, které jsem si odnesl. Zaprvé, ať uslyšíte, nebo přečtete cokoli, tak vás na kurz nepřipraví NIC a zadruhé, jestli si myslíte, že jste na podobné akci byli, tak se setsakramentsky pletete.

Stránky